אודות

אודות גדות

קיבוץ גדות הוקם לאחר מלחמת העצמאות על ידי גרעיני נחל ופליטי שואה, כשומר הגבול במאבק על גבולות מדינת ישראל. בהקמת הקיבוץ מימשה המדינה את ריבונותה בגבול עם סוריה ובמהלך שנים קדימה סבלה גדות מהתנכלויות והפגזות כבדות בהן נפגעו ונהרסו מרבית המבנים בקיבוץ.
במרוצת השנים, אנשים מסורים ומאמינים, עבדו ועיבדו אדמות, נטעו שורשים והצמיחו חיים משותפים, משפחתיים וערכיים בקיבוץ.
עם השנים עברנו, כקיבוץ וכקהילה, שינויים תהליכיים רבים ומגוונים. החלטות רבות עוצמה נלקחו, כגון, וויתור על בתי הילדים והלינה המשותפת ומעבר למודל הלינה המשפחתית, שינוי חינוכי במעבר מכיתות לימוד בבית הילדים שבקיבוץ אל עבר לימוד בבתי ספר אזוריים.
מעבר משימוש בכלי רכב משותפים לשימוש בכלי רכב פרטיים של החברים, שינוי באופי ההסעדה בחדר האוכל מארוחות מוגשות אל ארוחות משולמות וכן עוד שינויים רבים נוספים.
בשלבי הפרטת הקיבוץ, כדרכנו, פעלנו בצורה תהליכית, תוך התבוננות ולמידה, כאשר לפנינו עומדת מטרת העל לשמור על הקיבוץ שבנינו, על הקהילה שצמחה כאן ולצלוח יחדיו את השינוי אשר יוביל ומוביל אותנו להמשכיות ולצמיחה.

ובמעבר אל היום…
בשנת 2009 עבר קיבוץ גדות תהליך הפרטה, הנקרא בשפתנו “קיבוץ מתחדש” ו- ב2012 פתחנו שערינו אל עבר קליטת חברים חדשים. מאז ועד כה, הצטרפו לקיבוץ כ41 חברים וכעת אנו ממשיכים וקולטים מצטרפים חדשים.
קהילת גדות מתאפיינת בפתיחות, באורח חיים חילוני, בסובלנות ובקבלת האחר.
אנו קהילה הדוגלת בטיפוח האווירה המשפחתית תוך שמירה על פרטיותו ועצמאותו הכלכלית של היחיד.
בתחום הנוי, בגדות ישנו דגש רב לשמירה ולטיפוח היופי הטבעי. חיי התרבות והחברה בגדות מהנים ופוריים. כוללים ציון משותף של חגים ומועדים, טיולים, מסורות חברתיות ייחודיות ואירועים מיוחדים.
באשר לילדינו…
מערכת החינוך בגדות נותנת מענה מכיל לכל ילדי הקיבוץ מגיל 4 חודשים ועד הצבא..
המענה החינוכי / טיפולי ניתן לאורך כל השנה בהתאם לגיל ולצורך שבו, הן במערכת הגיל הרך שבקיבוץ, הן בשיתוף פעולה עם בתי הספר האזוריים אליהם נשלחים ילדינו והן במסגרות הבלתי פורמליות הפועלות בקיבוץ מחוץ לשעות בית הספר.
ונסיים בכמה מילים על אופייה הניהולי של גדות, תהליכים מתבצעים אצלנו בקצב מבוקר ושקול, אופן קבלת ההחלטות בגדות נעשה באופן דמוקרטי ובשקיפות, תוך שמירה על ערך חשוב ביותר, של שיח ותקשורת איכותית ופתוחה. כך אנחנו יוצרים יחדיו ערכים ואיכות חיים, כפי שאנחנו בוחרים עבורנו ועבור משפחותינו.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן